Laparoscopie Lower GI

Laparoscopische darmchirurgie
Laparoscopische darmchirurgie
Periode:
T/M
Soort cursus:
Cursus

Laparoscopische darmchirurgie heeft zich ontwikkeld van een niche naar een techniek die door velen wordt gewaardeerd. De benodigde techniek vraagt van een chirurg meer dan de basale laparoscopischevaardigheden. Tijdens de cursus werkt men met verschillende materialen en weefsels. We beginnen met de basisvaardigheden voor laparoscopische darmchirurgie, waaronder stapling. Daarna wordt een specifieke techniek, zoals de mobilisatietechniek, geoefend op varkensweefsel en uiteindelijk komen alle technieken samen bij darmresecties bij het gepreserveerde humane anatomische preparaat.

  • Doelgroep

    Gevorderde AIOS en specialisten van de snijdende specialismen.

    Doel

    Na deze cursus beschik je over de kennis om onder begeleiding de volgende stappen te maken in het aanleren van de juiste techniek.

  • Programma

    Dag 1 - 4 november 2025
    08.15  Registratie en verzamelen bij de Fontein
    08.30  Live demonstraties vanuit de OK
    12.00  Lunch
    12.45  Anatomie in relatie tot de laparoscopische benadering 
    13.30  Practicum oefenbox: laparoscopische stapling en hechten 
    14.45  Voordracht Sigmoïdresectie
    15.15  Practicum: laparoscopische Sigmoïd resectie en laparoscopische lage naad 
    16.30  Evaluatie dag 1
    17.00  Einde dag 1
     
    Dag 2 - 5 november 2025
    09.00  Ontvangst
    09.10  Voordracht: Werken met Thielse lichamen 
    09.20  Voordracht: Darmresectie
    10.00  Practicum: darmresecties bij het Thielse lichaam
    12.30  Lunch
    13.30  Vervolg practicum: voortgang darmresecties bij het Thielse lichaam
    17.00  Nabespreking en evaluatie
    17.30  Einde

    Locatie
    Simulation Center UMCG

    Docent

    Prof. dr. J.P.E.N. Pierie, UMCG/MCL
    Drs. P.H.J. Hemmer, UMCG

    Erkenning

    Je ontvangt na afloop een bewijs van deelname.

    Organisatie

    Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden in samenwerking met het Skills Center

  • Kosten

    Deelname aan deze cursus kost € 1.250,- per persoon.

    AIOS UMCG
    Ben je op het moment van de nascholing werkzaam als AIOS in het UMCG, dan worden de deelnamekosten gefinancierd vanuit het AIOS-budget.

    Inschrijving

    Inschrijven is mogelijk tot 6 oktober 2025. Deelname is aan een maximum (8) aantal gebonden. Inschrijving vindt plaats op volgorde van binnenkomst. Wij informeren je zo snel mogelijk over plaatsing. Annulering van je inschrijving is mogelijk tot 6 oktober 2025. In dat geval worden administratiekosten (€ 100,-) in rekening gebracht. Bij annulering na deze datum is geen restitutie mogelijk. Bij verhindering kan een vervanger jouw plaats innemen.
     

  • Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden
    Centrum Bij- en Nascholing
    (t) 050-3613558 (e) [email protected]